Skoči na glavno vsebino
Naši dijaki uspešni na natečaju Moja domovina

Kulturno naravoslovno društvo Naša zemlja je v sredo, 3. 6., na naši Gimnaziji podelilo osnovnošolcem in dijakom gorenjskih šol nagrade literarnega, likovnega in fotografskega natečaja Moja domovina – Srečanja pri vodnjakih in studencih, saj je bilo..
Sestri Lia in Iza postali državni prvakinji v badmintonu

V soboto, 23. maja, je bilo v Zgornji Kungoti državno prvenstvo v badmintonu za starostno kategorijo do 19 let. Naslov državnih prvakinj v dvojicah sta osvojili sestri Lia in Iza Šalehar. Lia je osvojila tudi naslov državne prvakinje v kategoriji mešanih dvojic.   Čestitamo!
Naše punce državne prvakinje

Dijakinje Patricia Akalović (2.  Cš), Kaja Ahčin (2. B), Klavdija Prestor (2. B) in Maruša Boncelj (2. B) so s klubom RK Naklo Peko Tržič osvojila naslov državnih prvakinj. V teh dneh so se močno borile  na zaključnih tekmah »Final 4« turnirja, na..
ZLATI KABEL za Gimnazijo Franceta Prešerna

Dijaki 4. e GFP z mentorico Vesno Arh so včeraj na mednarodni konferenci KONFeT prejeli nagrado Zlati kabel 2015 za projekt Polnische und Slowenische Märchen, v katerem so dijaki 4. e ustvarjali slovenske digitalne pravljice v nemškem jeziku. Na tej povezavi si lahko ogledate Martina..
Predsednik države sprejel naše dijake

Posebna priznanja so za dosežke v mladinski konkurenci na svetovnih prvenstvih prejeli naši dijaki Miha Hrobat (4. Cš), Štefan Hadalin (lanski 4. Cš) in Rok Šmejic (4. Cš). Prejemnike priznanj je nagovoril tudi predsednik države Borut Pahor, ki je pred tem..