Skoči na glavno vsebino

Uspehi naših dijakov

25. 1.2015 – Hana Mraz, zmagovalka ITF turnirja 4. ranga na Otočcu

Hana Mraz je osvojila mladinski ITF turnir 4. ranga na Otočcu. V finalu je s 6–2 in 6–0 premagala leto dni mlajšo Veroniko Erjavec.

Planica, 24. 1. 2015

Tekmo celinskega pokala smučarjev skakalcev je v Planici dobil Anže Lanišek, ki je vodil že po prvi seriji s skokom 137 m, v drugi pa je temu dodal še pol metra in se tako razveselil pete zmage v tem rangu tekmovanja.

Na OFEM – olimpijski festival evropske mladine –, ki bo potekal med 25. in 31. januarjem v avstrijskem Vorarlbergu in Liechtensteinu, je odšlo 8 dijakov športnikov naše šole.

OFEM velja za neke vrste male evropske olimpijske igre, na katerih se merijo športniki iz 49 evropskih olimpijskih komitejev in velja za največje tekmovanje za športnike, stare med 15 in 18 letom pod okriljem Mednarodnega olimpijskega komiteja.

Nastopili bodo:

alpsko smučanje: Lejla Habjan,

biatlon:Polona Klemenčič, Nina Zadravec

nordijska kombinacija:Gašper Brecl, Vid Vrhovnik

smučarski skoki:Bor Pavlovčič, Domen Prevc, Maja Gradišar

Golte, 21. 1. 2015

Telemarkar Rok Šmejic je uspešno tekmoval na Golteh, osvojil je 13. in 14. mesto.

Jan Toman (1. desno spodaj)

Ljubljana, 23.– 25. 1. 2015

Zimsko državno prvenstvo Slovenije v plavanju

Na zimskem državnem prvenstvu Slovenije v plavanju sta v kadetski kategoriji uspešno nastopala Urban Homan in Jan Toman.

Urban je zasedel na 100 m kravl 7. mesto, Jan pa je bil na 1500 m 2., na 400 in 800 m 3., s klubsko štafeto v absolutni kategoriji pa je zasedel 1. mesto.