Skoči na glavno vsebino

Polfinalne tekme že odigrane

Ponovno je na vrata potrkal torek. Vsem je že jasno, da bo dan nogometno obarvan. Napetost se je dalo čutiti v zraku, saj so bile na sporedu zanimive tekme. Zgodil pa se je majhen zaplet, in sicer prišlo je do predaje dveh tekem, kar je nasprotni moštvi kvalificiralo v nadaljevanje. Največje darilo je prejel razred 2. C, ki se je zaradi predaje nasprotnika že uvrstil v finale, ki bo na sporedu v petek. Ostalim moštvom to seveda ni bilo podarjeno, zato so morali želeni cilj doseči na igrišču.

Kot prva nasprotnika sta na parket stopila 2. B in 4. Č. Za tihega favorita je veljal razred 2. B, saj so v njem nogometno odlično podkovani igralci, kot je na primer Tim Boldin, ki se je skozi celotno tekmovanje izkazal za gonilo ekipe. Tekma se je začela in 2. B je močno želel zmagati. Fejzič je že v 2 minuti sprožil strel z razdalje, a le v okvir vrat. Obramba 4. Č je začela razpadati, zato je kaj kmalu možnost za strel izkoristil Močnik in brez večjih težav tudi zadel. Nasprotno moštvo je lovilo zaostanek z 1:0, a zaradi neučinkovitosti obrambe kmalu podleglo. Boldin je s prodorom preigral dva obrambna igralca in zadel za končni rezultat z 2:0, kar v napredovanje pelje razred 2. B.

Zaradi predaje dvobojev je bila to danes edina odigrana tekma in s tem tudi zadnja v tem dnevu, a se je profesorju športne vzgoje Boštjanu Kalanu porodila sijajna ideja. V nekaj minutah je organiziral polfinalno tekmo, kar je bilo popolnoma izvedljivo, saj sta bili obe moštvi prisotni. Kot polfinalista sta se pomerila 4. A in 2. B, ki je danes že igral, a se je vseeno želel preizkusiti v polfinalu. Ker je bila to polfinalna tekma, se je igralni čas spremenil, namesto dvanajstih minut, se je igra razdelila na dva polčasa po 10 minut. Tekma se je začela bliskovito in agresivno, vratar Krvina ni bil dovolj pozoren, zato je prejel zadetek Močnika, kar je razred 2. B še bolj motiviralo. Vratar 4. A, Žiga Krvina, je počasi, a zanesljivo začel opravičevati status odličnega branilca vrat, saj je rešil veliko nevarnih strelov nasprotne ekipe. V 5 minuti je z močnim strelom z razdalje zadel Jogič in izenačil rezultat na 1:1. Da Jogiču ležijo streli z razdalje, je pokazal v 10 minuti, ko je v stilu Ronalda z velike razdalje zadel naravnost v zgornji desni kot vrat. Prvi polčas se je zaključil z rezultatom 2:1 v prid 4. A in kaj kmalu se je začel drugi polčas. Odlično je začelo moštvo 2. B, saj je že v 2 minuti Močnik premagal vratarja Krvino in s tem izenačil rezultat na 2:2. Le minuto kasneje je kot vedno zanesljivi Tejič zabil za 3:2. Že takoj po zadetku Tejiča je sledil hiter protinapad 2. B, gol je slavil Kavčič. Rezultat je bil sedaj 3:3 in vse je kazalo, da bo izid ob koncu tekme neodločen. S takim rezultatom se ni strinjal Jure Klemenčič, ki mu je v 8 minuti uspelo sestaviti odličen dribling in strel na gol, ki ga je okronal z zadetkom. Sodnik je zapiskal konec, moštvi sta si segli v roke, 4. A pa je glasno slavil zmago, ki jih pelje v finale.

Vse pričakovanja so uperjena v petek, ko bo nastopil veliki finale, ki si ga bodo ogledali vsi dijaki šole. Spopadla se bosta 2. C in dominantni 4. A. Veselimo se srečanja!

Sestavil: Blaž Kastelic