Skoči na glavno vsebino

Alex Cisar, mladinski svetovni prvak in zlati maturant

Alexa je že od malega zanimal šport. Pri petih letih je začel igrati tenis, morda zaradi očeta, ki je bil kondicijski trener mladih teniških igralcev. Vztrajal je do desetega leta, v svoji kategoriji je spadal med deset najboljših v Sloveniji. Navdušenje nad tenisom je zamenjal za nov šport, nov izziv – košarko. »Imel sem srečo, da so me starši vedno podpirali in me niso nikoli prepričevali, da bi vztrajal pri stvareh, ki me niso veselile.«

O biatlonskih začetkih Alex pravi: »Pozimi leta 2012 sem si sposodil opremo za tek na smučeh in začel raziskovati lepoto tega športa. Včlanil sem se v klub TSK Triglav Kranj. Na poletnih pripravah sem prvič v roki držal biatlonsko zračno puško. Moj cilj in želja sta bila, da bi postal eden najboljših biatloncev na svetu.«

V prvem letniku je bil sprejet v biatlonsko mladinsko reprezentanco. Svoj največji uspeh je dosegel 2019, na mladinskem svetovnem prvenstvu je osvojil dve zlati odličji, ekipno je osvojil še srebro. Leta 2021 je na mladinskem svetovnem prvenstvu osvojil še srebrno medaljo v kategoriji mlajši člani.

Zaradi športnih ambicij se je na naši šoli vpisal v športni oddelek ekonomske gimnazije. »Že v drugem letniku sem premišljeval, da bi se rad vpisal na kakšno naravoslovno usmerjeno visoko šolo, kot je npr. fizioterapija, zato sem se prepisal v oddelek splošne gimnazije. Kljub temu da nisem več obiskoval športnega oddelka, so mi profesorji omogočali prilagoditve, ki so mi olajšale usklajevanje šole in športa.«

V vseh letnikih je Alexu uspelo doseči odličen učni uspeh. V drugem in tretjem letniku je osvojil tudi zlato priznanje iz znanja nemščine in pridobil diplomo DSD na več stopnjah. Maturo je opravil z odliko in postal zlati maturant. Alex je sedaj član slovenske biatlonske reprezentance, leta 2019 je prejel nagrado za športno potezo leta.