Predstavitev šole

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj, ki je nova in moderna šola, omogoča dijakom izobraževanje v enem od treh programov:

• gimnaziji,
  • ekonomski gimnaziji in
  • športnem oddelku ekonomske gimnazije.

Vsi trije programi se zaključijo s splošno maturo. Učimo se s sodobnimi učnimi pristopi, s timskimi in medpredmetnimi urami, s projektnim in raziskovalnim poukom, učenjem učenja.

Katere prednosti nudi naša šola?

7 razlogov, zakaj se vpisati na Gimnazijo Franceta Prešerna

1

Naša gimnazija ti omogoča  vsestranski razvoj in osebnostno rast.

2

S spoštljivim odnosom in zgledom ustvarjamo prijetno, ustvarjalno in varno učno okolje.

3

Dobil boš dobro podlago za študij in se lahko vpisal na vse višje, visoke in univerzitetne študijske programe.

4

Kot športnik boš imel najboljše pogoje za usklajeno šolanje in trening.

5

Spodbujali bomo tvojo umetniško nadarjenost.

6

Z nami boš potoval po Sloveniji in tujih deželah ter sodeloval v projektih in pri mednarodnih izmenjavah.

7

Z uporabo najmodernejše tehnologije boš znanje pridobival na prijeten in inovativen način.

Odprti smo za številne različne projekte kot tudi za različne izmenjave dijakov.

Želite več informacij? Pišite nam:

NAŠI USPEŠNI DIJAKI

Našo gimnazijo so obiskovali mnogi uspešni in uveljavljeni podjetniki, športniki in kulturniki.

Neskromno lahko trdimo, da je  Gimnazija Franceta Prešerna Kranj gimnazija vrhunskih športnikov. Le kdo ne pozna slovenskih športnikov, kot so Peter Prevc, Jurij Tepeš, Žan Košir, Vesna Fabjan, Barbara Jezeršek, Maja Vtič, Domen Prevc, Primož Roglič, Peter John Stevens … Zadnjih zimskih olimpijskih iger v Sočiju se je udeležilo 10 naših nekdanjih dijakov, osvojili so 5 od 8 olimpijskih medalj. S svojimi vrhunskimi rezultati pa so nas naši nekdanji dijaki navduševali tudi na zadnjih poletnih olimpijskih igrah v Braziliji.

Nekdanje naše dijake športnike, ki puščajo odmeven pečat v slovenskem športu, bi lahko naštevali v nedogled: Štefan Hadalin, Miha Hrobat, Nejc Dežman, Jaka Hvala, Anže Lanišek, Anamarija Lampič, Mitja Mežnar, Juš Markač, Anže Semenič, Rok Šmejic, Miha Podgornik...

Tudi danes se na Gimnaziji Franceta Prešerna šola ogromno mladih perspektivnih športnikov – Domen Prevc, Bor Pavlovčič, Aljaž Osterc, Nika Križnar, Jaka Primožič, Vid Vrhovnik … , ki že v najstniških letih dosegajo neverjetne športne uspehe.

Naši nekdanji dijaki so uspešni tudi v umetniških poklicih in na poslovnem področju, naj omenimo le akademsko slikarko Suzano Brborović, igralca Aljaža Tepino, fotografa Cirila Jazbeca in fotografinjo Katjo Bidovec, podjetnika Vladimirja Balukšića in Mihaela Mirta ter poslovneža Poldeta Petka in Tomaža Valjavca.

.