Skoči na glavno vsebino

V okviru obveznih izbirnih vsebin spoznavali Slovenijo in tujino

V petek, 21. aprila, so dijaki 1., 2., in 3. letnikov preživeli poučen in zanimiv dan v okviru obveznih izbirnih vsebin. Dijaki prvih letnikov so si lahko ogledali vedno skrivnostne Benetke ali pa se odločili za še skrivnostnejšo našo prelepo Primorsko. Nekateri dijaki so se odločili za ekskurzijo, ki je bila umetnostnozgodovinsko obarvana, in so svoje znanje poglabljali v Hrastovljah, Piranu in Seči, ogledali pa so si tudi tipično kraško Škrateljnovo domačijo in Muzej slovenskih filmskih igralcev. Ekskurzija, ki je bila biološko-geografsko obarvana, pa je dijake vodila v Kobilarno Lipica, Krajinski park Strunjan in v edino slovensko laguno – Stjužo.

 

Vedno zanimivi Dunaj, glavno mesto Habsburškega cesarstva, kateremu je pripadala tudi Slovenija, je navduševal tudi letošnje drugošolce. Nekateri dijaki drugih letnikov pa so se potepali po našem Celju in Velenju. Dijaki, ki so odšli v Celje, so znanje pridobivali v Celjskem pokrajinskem muzeju in si ogledali Stari grad, kjer so jim starodavni zidovi gradu prišepetavali eno najlepših srednjeveških ljubezenskih zgodb med Veroniko Deseniško in Friderikom Celjskim. Dijaki, ki jih bolj zanima ekološka-energijska problematika, so v Velenju obiskali Muzej premogovništva, spoznali značilnosti Saleške doline in se seznanili s posledicami premogovništva ter z reševanjem okoljskih težav, ki jih je povzročilo izkoriščanje lignita.

 

Dijaki tretjih letnikov so znanje iskali v naši prestolnici. Tretji letniki ekonomske gimnazije so si ogledali Muzej novejše zgodovine in se seznanili z obdobjem nacionalne zgodovine v 20. stoletju, dijaki splošne gimnazije pa Narodni muzej Slovenije na Metelkovi, kjer so jim avtentične muzealije »spregovorile« o načinu življenja, dela in ustvarjalnosti na Slovenskem v 19. stoletju.

 

Pestre in poučne ekskurzije so znanje, pridobljeno v šolskih klopeh, samo še nadgradile.

Ogled seznama objav